نـــــــــــماد پـــــــــــایدار
وبلاگ خبری و تحلیلی و آموزشی بازار سهام

 
تاريخ : شنبه بیست و نهم مهر ۱۳۹۱
http://www.boursenews.ir/fa/pages/?cid=79031

 ۲۹ مهر ۱۳۹۱ - ۱۰:۲۷
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
هلدینگ خلیج‌فارس ماه آینده در بورس
ابوالقاسم شمسی جامخانه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی فارس ،در رابطه با آخرین وضعیت واگذاری 53 درصد سهام ذوب آهن که با حاشیه ها و مصوبه هیئت وزیران مبنی بر تخصیص سهام به صندوق فولاد مواجه شده اظهار داشت: برخلاف باور برخی ،سهام این شرکت مشمول اصل 44 به طور مستقیم به دستگاه های طلب کار دولت واگذار نشده است. برخی هم در مورد درصد سهام تخصیص داده شده اشتباه کرده اند.

وی ادامه داد: درحالی صحبت از تخصیص 20 تا 23 درصد سهام ذوب آهن به صندوق فولاد است که سهم دولت از این شرکت حداکثر 40 درصد است. بنابراین این بلوک با همان سبک و سیاق قبلی در فرابورس عرضه می شود تا در صورت فروش، بخشی از منابع حاصل به صندوق فولاد و بخشی دیگر به سایر دستگاه های طلبکار داده شود.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه به غیر از سهام عدالت هیچ شرکتی بدون عرضه رقابتی به دستگاهی واگذار نمی شود و همه شرکت های حاضر در جدول یک و دو بعد از قیمت گذاری توسط هیئت واگذاری آماده عرضه رقابتی می شوند، خاطر نشان کرد: برنامه سازمان خصوصی سازی عرضه قطعی بلوک مدیریتی ذوب آهن است مگر اینکه مسئولان سازمان بورس در مورد صلاحیت متقاضیان این بلوک تصمیم دیگری بگیرند.

شمسی جامخانه با بیان اینکه عرضه بلوک ذوب آهن وسایر واگذاری های عمده به دلیل عدم ابلاغ دستور العمل مربوط به معاملات عمده توسط سازمان بورس به تاخیر افتاده و قرار بود این دستورالعمل روزهای گذشته ابلاغ شود، ادامه داد: بنابراین درصورت نبود مشکلی، همان 53 درصد سهام ذوب آهن باردیگر در فرابورس عرضه می شود تا منابع حاصل از فروش به دستگاه های طلبکار داده شود. اما اگر بعد از دوبار عرضه، فروشی صورت نگیرد با تصمیم هیئت واگذاری به دستگاه های طلبکار داده می شود.

وی در پاسخ به این سئوال که عرضه اولیه سهام هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس به کجا انجامید، توضیح داد: این شرکت بزرگ مشمول اصل 44 آماده درج در بورس است اما رئیس سازمان بورس نامه ای در مورد یک ابهام این شرکت به وزیر محترم اقتصاد داده و قرار است امروز در جلسه امروز هئیت واگذاری دراین مورد بررسی شود .

شمسی جامخانه در خاتمه گفت: دراین رابطه وزیر اقتصاد نظر مساعدی به واگذاری این شرکت داشته و انتظار می رود در آبان درصدی ازسهام هلدینک پتروشیمی خلیج فارس در بورس عرضه اولیه شود.ارسال توسط حسن اسلانی

اسلایدر